Loading
  1. Lithoplast
  2. Poradna LITHOPLAST, s.r.o.

Poradna

img

Kolik stojí hydroizolace na rodinný dům

01.10 2018

Bude to 10 nebo 50 tisíc korun? Každého stavebníka logicky zajímá, na kolik vyjde hydroizolace. Proto jsme pro vás připravili modelový výpočet pro typický rodinný dům o rozloze 150 m2.

img

Jakou zvolit hydroizolaci do pasivních a nízkoenergetických domů

01.10 2018

Vysoké účty za energie už spoustu lidí nebaví. Proto jsou stále populárnější moderní domy, které potřebují vytápět jen minimálně. Kromě tepelné izolace je u těchto staveb důležitý i výběr kvalitní hydroizolace.

img

Jak udělat sanaci vlhkého zdiva

01.10 2018

Vlhké zdi, opadávající omítka a plíseň v rozích. Zvlášť staré stavby se špatnou hydroizolací trpí zvýšenou vlhkostí. To je ideální prostředí pro plísně, které jsou pro obyvatele domu velmi nebezpečné.

img

Jak poznat kvalitní hydroizolační fólii

01.10 2018

Na první pohled vypadají všechny skoro stejně, liší se jen názvy a cenou. Jak ale poznat, která hladká nebo nopová hydroizolační fólie je skutečně kvalitní? Při výběru se zaměřte na tyto věci.

img

LDPE, HDPE, PVC – jak se liší materiály hydroizolačních fólií

01.10 2018

Hydroizolace na první pohled vypadají skoro stejně – je to hladká černá fólie. Ten hlavní rozdíl se skrývá v materiálu. Proto si povíme, co znamenají zkratky PE, LDPE, HDPE a PVC.

img

6 nejčastějších chyb při použití nopové fólie

26.09 2018

Montáž nopové fólie je velmi snadná, přesto řemeslníci stále dokola opakují stejné chyby. Jejich důsledky mohou být závažné