Loading

Izolace plochých a mírně šikmých střech

Rosa, déšť nebo sníh. Jednovrstvý fóliový systém FATRAFOL-S určený pro izolaci plochých střech ochrání dům před všemi druhy vlhkosti. Po svaření totiž vytvoří nepropustný hydroizolační povlak.

Na co si dát pozor

Rizikovým místem hydroizolace každé střechy jsou detaily. Bez jejich dokonalého provedení nemůže fólie 100% zadržet veškerou vlhkost. Proto máme na vyžádání k FATRAFOLU-S celou řadu doplňků, které vám pomůžou v různých situacích. Jsou to například kužely, vlnovce, komínky, vtoky, záplaty, límce pro řešení bodových detailů střechy a zálivková hmota pro pojištění všech spojů.  

Po ukončení kotvení a opracování lineárních částí krytiny je důležitý poplastovaný plech vyrobený z ocelového pozinkovaného plechu, na kterém je jednostranně nanesená vrstva PVC. Spodní strana plechu je lakovaná. Plech vám dodáme v běžných tabulích o rozměru 1×2 m nebo v už předvyrobených základních typech ukončovacích profilů.

Ke kotvení fólií střešní izolace použijte vhodné kotvy dle konkrétního podkladu a kotvěte přes roznášecí podložky podle kotevního plánu. V případě sanace si nejdřív ověřte výtažnou sílu kotev nebo případně vyměňte podklad.

Řešení hydroizolace ploché střechy z praxe

Na hydroizolaci ploché střechy doporučujeme některou z fólií systému FATRAFOL-S.

FATRAFOL 804 Nevyztužená PVC-P fólie odolná vůči UV záření slouží jako doplňkový typ k ostatním hydroizolačním fóliím. Je vhodná na členité části střech, detaily a k napojení na střešní fólie FATRAFOL 807 a FATRAFOL 808.
FATRAFOL 807 Střešní fólie na bázi PVC-P má podkladní vrstvu z netkané PES textilie. Je odolná vůči UV záření a hodí se na sanace starších asfaltových krytin, případně k celoplošnému lepení.
FATRAFOL 810 Střešní PVC-P fólie vyztužená polyesterovou mřížkou je odolná vůči UV záření. Patří mezi hlavní zástupce jednovrstvých povlakových krytin, které jsou k podkladu kotvené mechanicky. Pokud potřebujete zvýšenou požární odolnost, dodáme vám speciální fólii s označením AA.
FATRAFOL 814 Střešní PVC-P fólie odolná vůči UV záření se zabudovaným skleněným rounem. Vrchní strana je opatřená speciálním protiskluzovým dezénem. Proto je FATRAFOL 814 vhodný jako vrchní pochozí vrstva na terasy, balkony a pochozí pásy na plochých střechách.
FATRAFOL P 918 Střešní fólie z TPO se zabudovaným skleněným rounem. Používá se jako hydroizolace jednovrstvých povlakových střešních krytin nebo střech přitížených kamenivem a provozní nebo vegetační vrstvou. Dobře se snáší s asfaltem a polystyrenem.

Velkou výhodou FATRAFOLu je, že tyto fólie mezi sebou můžete jednoduše spojovat. Hydroizolační střešní fólie vyrobené z jiného materiálu tímto způsobem nezkombinujete.

Doporučená skladba konstrukce ploché střechy

1. Základem je podkladní betonová vrstva bez jakýchkoliv výstupků a prohlubní. Beton má minimální tloušťku 50 mm. Spáry musí být vyplněné vhodným materiálem. Totéž se týká i podkladní vrstvy z prefabrikovaných dílů nebo stropních desek – musí být bez ostrých hran a výstupků a spáry je třeba vyplnit. Podkladní vrstva z dřevěného bednění má mít minimální tloušťku 25 mm, od osové vzdálenosti 900 mm a minimální tloušťku 30 mm.

2. Další vrstvu tvoří zažehlená syntetická geotextilie IZOLTECH S 300 g/m² odolná proti namotávání na vrták při kotvení. Pokud je podklad z dřevěného bednění, použijte IZOLTECH S 500 g/m².

3. Dál položte FATRAFOL 810. Hydroizolační fólie je celoplošně kotvená a svařená s vodotěsně opracovanými detaily.

Máte dotaz?

Ing. Jaroslav ČíkaIng. Jaroslav Číka
Ing. Pavel NedomaIng. Pavel Nedoma
Fólie - technické poradenství
+420 728 565 072
nedoma@lithoplast.cz
Napsat zprávu
Na vaši zprávu odpovíme co nejdříve.